0.98 Konut Kredisi Hesaplama 2019

0.98 Konut Kredisi Hesaplama 2019

Konut kredileri geçtiğimi yıl oldukça büyük bir artış yakalamıştı. Yapılan yeni düzenleme ile Mart ayı itibari ile öncelikle %1,69 oranına düşürülen konut kredisi şu sıralar %0,98 oranı ile tüketiciyi bir hayli sevindirdi. Yapılan yeni düzenleme ile ziraat bankası konut kredisinde indirime gitti ve diğer bankalarda bunu takip etti. Anlaşmalı konut projelerine uygulanması beklenen %0,98 faiz oranı anlaşmalı olmayan gayrimenkul alımlarında %1,46 oranında seyrediyor.

Kredilerin düşmesi ile birlikte inşaat sektörünün hareketlenmesi ve bir çok şeye etki etmesi bekleniyor. Ekonomik anlamda bu sektör bir çok diğer iş alanını tetiklediği için kalkınma açısından çok önemli bir konu olarak biliniyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Kredilerin düşmesi ile birlikte oluşan hareketlenme inşaat piyasasında kendini göstermeye başladı. Öncelikle ziraat bankasının ardından vakıf bank tarafından yapılan açıklama ile anlaşmalı firmalar ile yapılan alım satım işlerinde krediler %98 oranına kadar geriledi. Ev hayali kuranlar için büyük bir fırsat olan bu kredi oranı yeni yapılar ve her türlü gayrimenkul alımız için geçerli olacak. Kamu bankalarının öncülüğünde başlatılan faiz indirimi ile 500.000 TL kadar konut finansman desteği sağlanacak.

Anlaşmalı konut projeleri kapsamında yapılan faiz indirimi için bankaya giderek konut projelerini inceleme şansınız var. Yapılan 120 aylık vade süresine ek isteyeceğiniz ara ödemeler ve öteleme için banka yetkilisi ile oluşturduğunuz ödeme planına ekleyebilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz konut projesi kapsamında yapılan diğer vergi indirimi ve benzeri konular için şube yetkilisi ile görüşme sağlamalısınız.

En Uygun Konut Kredisi 2019

Yapılan vergi indirimi ve düşürülen konut kredisine istinaden en uygun şuan ziraat bankası ve vakıfbank konut kredisinde en düşük faiz oranını veriyor. Düşürülen faiz oranına ek sağlanan vergi indirimi 2019 yılının ilk 6 ayı için net bir şekilde yapılacak. Daha sonrası için henüz bir açıklama gelmese bile bu konut alacaklar için çok cazip bir teklif olacak.

Uzun zamandır konut almak isteyen ve faizlerin yüksek olması nedeni ile alım yapamayanlar için öncelik bu iki banka ile görüşmeleri daha mantıklı olabilir. Daha sonra çalıştığınız ve maaş müşterisi olduğunuz bankalardan konut kredisi teklifi alabilir kampanyalı projelerini değerlendirebilirsiniz.

Konut Kredisi Hesaplama

Bankadan talep ettiğiniz konut kredisini hesaplarken öncelikle vade ve faiz oranına bakarsınız. Fakat vergiler ve diğer masraf kalemleri her banka için değişken olabilir. Bu masrafların toplamı konut kredisi faiz oranının düşük olmasını çok cazip halede getirmez. Masraflar bir araya geldiğinde büyük bir miktar olarak kredi taksitlerine yansır. Yapmanız gereken konut kredisi hesaplama yaparken bankalardan aldığınız teklifleri karşılaştırarak vade ve faiz oranı harici diğer masrafları göz önünde bulundurmanız olsun.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın