Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Akbank günümüzde cumhuriyetimizin kurulmasından bu zamana kadar hizmet veren en büyük bankalarından biri konumunda yer almaktadır. Acil nakit gereksinimlerinizi giderebilmek adına eğer isterseniz sizlerde Akbank’tan konut,araç ve ihtiyaç kredilerini en uygun faiz oranlarıyla kullanabilirsiniz. Akbank ev kredileri 10 yıl yani 120 aya varan vade imkanı ile verilmekte olup ev kredisi alabilmeniz için ilk olarak kredi hususlarını tamamlamanız istenmektedir.Konumuza dikkat çekecek olursak siz de Akbank konut kredisi faiz oranları 2019 yılına ait olan bilgilerin detaylarını,ev kredisi hesaplarına dair örneklemelere ve bankanın kişilerden istediği evrakları neler olduğunu aşağıda ki yazımızda incelemeniz sonucunda konut kredinizi hemen temin edebilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Faizi 2019

Geride bıraktığımız yılla bakacak olursak konut kredilerinin oldukça yükseldiği görülmüştür. Bu nedeni ise ülkedeki ekonomik sıkıntılarla orantılı olarak ekonomideki istikrarsızlık ve doların beklenenin üstünde yükselişi sonrası bankaların kredi faiz oranlarında büyük artışlar görülmüştür. Bu durumda karşısında hayalinizdeki evi alabilmek için kredi çekmek zor görünmektedir. Ancak Akbank konut kredisi faizi 2019 yılı içerisinde düşüş göstermesi beklenmektedir. Günümüzde ekonomideki istikrar sağlanması ve doların biraz olsun düşüşü konut kredisi fikri olan halkımızın nefes almasına adeta kaynak sağlamış oldu. Konut kredisi aracılığıyla ev sahibi olmak istiyorsanız Akbank’tan uygun faiz oranlı ev kredisi çekerek kullanabilir hayalinizdeki evi alabilirsiniz. Akbank konut kredisi faizi 2019 yılı itibariyle %2,35 olup 120 aya varan vade imkanı sunmaktadır. Banklar kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi notuna,kredi siciline gelir durumuna ve banka geçmişiniz gibi bazı bilgiler incelemeye alındıktan sonra kontrol edilir ve  ön onay verilmesi durumunda satın alınmak istenilen eve banka tarafında ekspertiz gönderilir. Ekspertiz yetkilileri gelip evi kontrol eder bu aşama sonucunda evinizin piyasa değeri belirlenir ve sonuç bankaya iletilir. Daha sonra banka sizi kredi vermeye uygun görmesi durumunda konutun ekspertiz değerinin en fazla %80 i kadar kredi verir. Anlaşıldığı üzere 200.000 TL değerinde bir konuta banka 160.000 TL ev kredisi verecektir. Geri kalan 40.000 TL ise krediyi kullanacak olan kişiden peşin olarak alınmak suretiyle kredi verilecektir. Hemen aşağıda bulunan hesaplama örnekleri inceleyerek sizde peşin paranızı göre ve çekeceğiniz vadeye göre kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Banka tafaından ihtiyaç duyulan belgeleri de detayıyla araştırabilir ve ev kredisi hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama 2019


Kredi Miktarı


Vade


Faiz oranı


Aylık ödemesi


40.000 TL


120 AY


2,35


1.001 TL


50.000 TL


120 AY


2,35


1.252 TL


70.000 TL


120 AY


2,35


1.752 TL


90.000 TL


120 AY


2,35


2.253 TL


100.000 TL


120 AY


2,35


2.504 TL


200.000 TL


120 AY


2,35                      


5.008 TL


Yukarıda görmüş olduğunuz akbank konut kredisi hesaplama 2019 tablosu sonuçlarını 17.12.2018 tarihinde güncel rakamlarla yansıtmakla birlikte var olan bilgiler bankanın kendi sitesinden alınarak hesaplar yapılmıştır .Bankalar piyasalardaki hareketlilik ve dövizlerdeki anlık değişimler doğrultusunda faiz oranlarında değişikliğe gidebilmektedir bu sebeple kredi başvurusundan hemen önce güncel bankaların siteleri üzerinden gerekli son kontrolleri yapmadan kredi almamanızı öneririz.

Akbank Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar 2019


Konut kredisi Başvuru evrakları;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü kartı veya pasaport kopyası,
  • İş yerinden onaylı gelir belgesi,
  • Serbest meslek çalışanları için, kayıt oldukları meslek gruplarından elde edilen üyelik belgesinin fotokopisi,
  • Tüzel kişilerde ortağı olan kişilerden ortaklık yaptığınız şirkete ait ana sözleşmenin paylaştığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri kopyası,
  • Satın alınmak istenen gayrimenkul veya evin belgesinin kopyası,
  • Şube tarafından istenilen bütün belgelerin yanınızda bulunması,

Konut Kredisi Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılabilir?

Konut kredisi için başvurular sms ile, internet şubesinden, Akbank müşteri hizmetleri çağrı merkezi 444 25 25’i arayarak veya mobil şubeden oluşturulabilmektedir. Ancak kredi için gereken evrakları doldurup kredinin onay alabilmesi için kesinlikle Akbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. En yakın akbank şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımıyla gerekli bilgileri alıp kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın