Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

Sıfır kilometre yada ikinci el bir araç almak artık için Akbank müşterilerine uygun krediler vermektedir  Siz de Akbank taşıt kredisi faiz oranları 2019 yılına ait verileri inceleyerek, hayalinizde ki otomobile kavuşabilirsiniz. Satın almak istediğiniz aracın markası ve modeli ve ya aracın yaşı ne olursa olsun Akbank sizlere avantajlı kampanyalar yaparak uygun krediler sunmaktadır. Akbank güncel faiz oranlarını dikkatlice takip ederek 48 aya varan vadelerle kredi alabilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun size uygun geri ödeme yöntemleri ve seçenekleri ile Akbank 2019 yılı kredi kampanyaları arasında size en özel en uygun kredi avantajları sunmaktadır. Bu yazımızda Akbank taşıt kredisi faiz oranlarını ve taşıt kredisi ile ilgili hesaplamaları bulabilirsiniz. 

 2019 Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı

Akbank taşıt kredisi faiz oranı 2018 yılı içerisinde ekonomideki sıkıntılar ve dolar artışı nedeniyle yükseldiği görülmüştür. Ancak bankaların hazırlamış oldukları uygun kampanyalar, piyasadaki artan rekabet ve dövizlerdeki düşüşle beraber geride bıraktığımız günlere göre 2019 yılında taşıt kredilerinin daha uygun faizli verileceği ön görülmektedir. Akbank taşıt kredisi almayı düşünenler için bankaların kişilerde belirlemiş olduğu şartlara uyan herkes taşık kredisi başvurusunda bulunabilir. Bu şartlara bakıldığında aylık gelirinizin , kredi notunuzun , kredi sicilinizin iyi olması gibi pek çok önemli unsurun banka tarafından dikkatlice incelendiğini bilmenizi isteriz. Şartların banka prosedürlerine uyulması durumda hızlıca kredinizin onaylanır. Bilinmesi gereken en önemli durum ise taşıt kredisi 5 yaşına kadar olan araçlara verilen bir kredi türüdür. Kredi kullanılacak aracın kasko değerinin en fazla yüzde %70’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Örneklemek gerekirse 200.000 TL kasko değeri bulunan aracınıza en fazla 140.000 TL değerinde taşıt kredisi alabilirsiniz. Geri kalanı kısmını ise aracı satın alacak kişinin nakit olarak ödemesi gerekmektedir. 2019 Akbank taşıt kredisi faiz oranı % 2,80 olup 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Akbank aşağıda bulunan hesaplama tablosunu detaylı bir şekilde inceleyerek ve Akbank’a taşıt kredisi başvurusu en uygun faiz ve vade imkanıyla taşıt kredinize sahip olabilirsiniz.

 Akbank Taşıt Kredisi Hesaplama 2019


Kredi Miktarı


Vadeler


Faiz oranları


Aylık ödeme tutarı


50.000 TL


12 AY


2,69


5.091 TL


50.000 TL


24AY


2,67


3.017 TL


50.000 TL


36 AY


2,57


2.318TL

50.000 TL

48 AY 2,57 2,009 TL

 

Yukarıda vermiş olduğumuz tabloda çekilen miktar 50.000 TL sabit olup kredi vadelerin artması birlikte faiz oranlarının düştüğünü görmekteyiz. Vade sayısının artmasıyla faiz oranlarında gerileme olmasıyla birlikte ödenecek ana parada artış göstermektedir. Bu nedenle kredi çekerken vade miktarını düşük çekmeye bakınız. Akbank konut kredisi faiz oranı 2,80 faiz oranıyla  taşıt kredisi vermekte olan .Akbank güncel piyasa hareketliliği ve şartları kapsamında bu faiz oranında değişiklik yapabilmektedir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce en yakın Akbank şubesine giderek müşteri temcillleriyle iletişime geçerek güncel faiz oranlarını öğrenerek kredi başvurusunda bulununuz.  

2019 Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfüs cüzadanı fotokopisi, ehliyet pasaportun aslı ve kopyası,
  • İhtiyaç olması halinde ikametgah adresi
  • İş yerinden onaylı gelir durumunu gösteren belge
  • Ücretliler :  Maaş bordrosu veya net maaş tutarını belirten işyerince onaylı belge,
  • Firma İş Ortağı: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı kopyası,
  • Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve kopyası,
  • Emekliler için: Hesap cüzdanı.

Bu belgeleri eksiksiz olarak hazırladığınız durumda araç kredisi almaya karar verdiyseniz satın almak istediğiniz aracın ruhsatı ile birlikte en yakın Akbank  şubesine gidip başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her bankanın kendine göre farklılık gösteren prosedürleri vardır. Kredi başvuruları banka tarafından değerlendirildikten sonra sizlere olumlu yada olumsuz olarak geri bildirilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın