Borç Transferi Kredisi – Borç Kapatma Kredisi?

Borç Transferi Kredisi – Borç Kapatma Kredisi?

Borç Transferi Kredisi – Borç Kapatma Kredisi?
Farklı bankalara belirli miktarlarda borcu olan kişiler için hizmete sokulan borç kapatma kredisi, tüm borçları tek bir banka altında toplamanızı sağlar. Yani bir bankadan borç kapatma kredisi alarak, geride kalan tüm borçları ödemiş olursunuz. Bu aşamadan sonra da kredi çektiğiniz bankaya düzenli olarak tek bir taksit ödemiş olursunuz. Söz konusu borç kapatma kredisi genel olarak taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi ürünler için verilir. Ayrıca banka haricinde herhangi bir yere olan borcunuz için, borç kapatma kredisi çekemezsiniz.
Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları Kaç?
Diğer tüm kredi türlerinde olduğu gibi borç kapatma kredilerinde de belirli faizler uygulanır. Güncel olarak incelediğimiz zaman borç kapatma kredilerinde genel olarak %1,30 civarında bir faiz oranı uygulandığını görüyoruz. Bu oranı bazı bankalarda farklı şekillerde görebilirsiniz. Ayrıca vade seçeneklerinin ve toplam kredi tutarının yükselmesi ile birlikte söz konusu faiz oranı %1,80 seviyelerine kadar ulaşabiliyor.
Bu açıdan borç kapatma kredisi kullanmak isteyen bir kişinin, doğru bir bütçe değerlendirmesi yapması gerekiyor. Çektiğiniz kredi ve ona eklenen faiz oranının, daha önceden devam eden borçları miktar olarak geçmemesi gerekiyor. Aksi durumda kişiler zarara uğramış olacaktır.
Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?
Borç kapatma kredilerine internet üzerinden başvurma durumu yoktur. İnternetten yalnızca ön başvuru yapabilmek mümkün olacaktır. Ön başvurunun ardından mutlaka şubeye giderek gerekli evrakları teslim etmek gerekiyor.
Bankanız başvuru işlemlerinde nüfus cüzdanı, adrese kayıtlı olan herhangi bir fatura ve gelir belgesini talep edecektir. Tüm belgeleri eksiksiz olarak tamamladığınız zaman başvurunuz alınacaktır. Genel olarak borç kapatma kredilerinde 24 saat ile 48 saatlik bir süre arasında banka değerlendirme süresi olur. Değerlendirmenin ardından kredinin cevabı sizlere ulaştırılır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın