Çok Sayıda Yapılan Kredi Başvuruları Ne Zaman Silinir?

Çok Sayıda Yapılan Kredi Başvuruları Ne Zaman Silinir?


Belli bir bankaya, sonucu olumsuz olsa dahi art arda tekrar başlamak sorun yaratabileceği gibi farklı bankalara sık sık yapılan başvurular da ciddi sorunlara neden olabiliyor. Özellikle kredi puanınızı düşürmesinden dolayı, her yeni bir başvurunun olumlu kabul edilme oranı düşmektedir. Bu nedenle her bir başvurunun arasında belli bir süre bırakmanız ya da kredi notunuzda iyileştirmeler yaparak yeniden başvurmanız gerekmektedir. Bu şekilde hem daha verimli hem de daha kısa sürede net sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu hataya daha önce düştüyseniz ve ne kadar süre beklemeniz gerektiğini merak ediyorsanız, ortalama olarak bir 6 ay beklemeniz gerektiğini söylemek mümkün.

Başvuru Sayısı Fazla Olan Kişiler Nasıl Kredi Alabilir?


Belirttiğimiz üzere, kredi başvuru sayısı fazla olan kişilerin zamanla kredi alma ihtimalinde keskin bir düşüş oluyor. Diğer bir bankanın kredi vermediği kişiye, başka bankalar da kredi vermek istemiyor. Bu nedenle, başvuru sayısını makul tutmak önemli. Fakat aşıldığı durumlarda belli başlı yöntemlerle kredi alabilirsiniz. Tabii bunun da net bir garantisi yok. Üzerinize kayıtlı mal varlıklarınız varsa ya da düzenli bir geliriniz varsa durum daha iyi olabilir. Kredi kullandıysanız, kredinizi nasıl geri ödediğinizi de teminat gösterebilirsiniz.

Hangi Bankalar Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi Veriyor?


Kredi olanaklarından yararlanmanız için hemen her bankanın şartları aynıdır. Aynı şekilde dikkat ettikleri özellikleri de öyle. Fakat bazı bankalar kullanıcılarına biraz daha şans verebiliyor. Bu bankaların başında, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank geliyor, diyebiliriz. Başvuru sayınız fazla olsa dahi temsilcilerle birebir yaptığınız görüşme sonucu, belli imkanlarda kredi alabiliyorsunuz. Sabit bir geliriniz ve sigortanızın olması bu konudaki önemli etkenlerden biri.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 9 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın