Garanti Konut Kredisi 2019

Garanti Konut Kredisi 2019

Garanti konut kredisi 2019 hakkında sizlere kapsamlı bilgi vermek istiyoruz. Garanti bankası da mortgage adı alında kredi kampanyasını tüketicilere sunmaktadır. Krediyi almak isteyen kişiler Garanti bankası üzerinden başvuru yapabilirler. Ev almanın kolay olmadığını söyleyebiliriz. Garanti üzerinden yararlanabileceğiniz bu kredinin bazı şartları bulunuyor. Bu şartları faiz oranları ile birlikte ileteceğiz. Yükselen nüfus oranı ile kira oranları da oldukça yükselmiştir. Kira ücreti ödemek istemeyip, kira öder gibi kredi ödemek isteyen kişiler için garanti bankası konut kredisi detaylarını sizlere iletelim.

Garanti Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Garanti bankası konut kredisi faiz oranları diğer bankalar gibi %2 seviyelerindedir. Faiz oranını net iletmek gerekirse eğer garanti bankası konut kredisi faiz oranı 2019 yılı içerisinde % 2,28 olarak belirtilmiştir. Banka bu oranda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu yüzden başvuracağınız günde faiz oranını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Konut kredisi almak için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartları sizlere iletecek olursa eğer

  • Kişinin banka sicili, yani kredi notunuz. Banka siciliniz kredi notunuz ile belirleniyor. Kredi notunuz kötü olur ise banka tarafından krediye uygun bulunmayabilirsiniz. Krediler için en önemli etken bu diyebiliriz.  Kredi notunuz ortalama üstünde ise diğer şartlar içinde uygunsanız kredi alabilirsiniz. Ortalama altında olmanız halinde kredi alamazsınız. Bu yüzden faturalarınızı veya kart, kredi ödemelerinizi düzenli ödemeniz önemlidir.
  • Geliriniz. tüm bankalar kişilerin düzenli geliri olmasını ister. Düzenli geliri olmayan kişilere kredi verilmez. Kişinin borcu olmaması, herhangi bir icra takibi olmaması banka açısından önemlidir.
  • Taşınamaz malın özellikleri, Alacağınız ev krediye uygun olması lazım.  Krediye uygun olmayan evler için kredi verilmiyor. Bankadan kredi kullanacağınız zaman tüm bilgiler detaylı olarak size aktarılacaktır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2019

Garanti bankası üzerinden 100.000 Türk Lirası konut kredisi kullandığınızı düşünürsek eğer aşağıda belirtilen oranlar karşınıza çıkacaktır. Başvuracağınız günlerde daha önce belirttiğimiz gibi bu oran değişkenlik gösterebilir.

Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı
  15 Yıl      % 2,54        2.568 TL
   10 Yıl       % 2,28        2.443 TL

Garanti bankası konut kredisi hesaplama örnek tablo yukarıda belirtilmiştir. Banka şubesinden de bu detayları alabilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması gerektiğinin altını tekrardan çizelim. Garanti bankası çağrı merkezi üzerinden de gerekli destekleri alabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları yorumlarda bizlere iletin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın