Gss Prim Borcu 2019

Gss Prim Borcu 2019

Genel sağlık sigortası kapsamında artık 18 yaşını doldurmuş her bireyin çalışmasa bile bu sigorta tutarını ödemesi gerekiyor. Yaptırılan gss kapsamındaki sigortalılığınız başvuru tarihinizden itibaren başlayarak geçmişe ait borçlarınız eklenerek taksitlendirme yaptırabilirsiniz. 2012 yılında çıkarılan bu kanun kapsamındaki amaç hiç bir sosyal güvencesi olmayan kişiler için sağlık kurumlarından yararlanmalarını sağlayarak kişinin sağlık haklarını korumaya çalışmaktı.

Daha sonra çalışmayan vatandaş ve çocukların ödemeleri vatandaşlara çok ağır ve külfetli geldi. Kaç yıldır zaman zaman bu konunun tartışması ve itirazları olsa bile Devlet tarafından alınmaya ve yaptırılması mecburi olan bir yaptırım olarak devam etmektedir. Gss aslında çocukların ve anne babaları için oldukça iyi bir uygulama gibi gözüküyor. 2019 yılında da uygulamanın aynı şekilde devam etmesi bekleniyor.

Gss Borcu Hangi Bankaya Yatırılacak 2019

Yapılması gereken öncelikle geçmişe dönük borçlarınızı ve aylık ödenecek tutarınızı belirlemek olacak. Bunun için bağlı olduğunuz il sağlık kuruluşuna giderek borç dökümünüzü çıkartmanız gerekmektedir. Bu ödemeler ziraat bankası, Vakıfbank ve PTT şubelerinden ödenebiliyor. Ayrıca e-devlet şifreniz ile İnternet üzerinden sisteme giriş yaparak  bankacılık işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Normal aylık ödemelerinizi her ay banka yada şubeye gitmeden yapmak isterseniz otomatik ödeme talimatı ile dilerseniz kredi kartınıza ya da vadesiz hesabınıza bağlayabilirsiniz. Geciken ödemeler için belirlenmiş faiz oranları üzerinden gün bazında faiz işletim ücretine tabi olursunuz. Genel sağlık sigortası kapsamındaki ödemelerin gecikmesi halinde haciz işlemi ve cezai yaptırım uygulanmaz.

Gss Borcu Atm den Nasıl Ödenir 2019

Borç ödemelerinizi banka ve Ptt şube veznelerinden ödeme tarihlerinde dilediğinizde ödeyebilirsiniz. Ayrıca İnternet üzerinden sgk sistemine girerek kredi kartı ile işlem yapabilirsiniz. Bunların haricinde ATM den yapacağınız işlemler şu şekilde olmaktadır. Atm menüsüne girerek kurum ödeme sayfasına gelin daha sonra SGK kurumuna girerek TC kimlik numaranız ile birlikte Gss borç ödeme butonuna tıklayarak bankamatikten para girişi ile işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi size yukarıda verdiğim bankaların ATM’lerinden yapabilirsiniz. Bankaya gitmek istemiyorsanız Gss Borcu atm’den nasıl ödenir 2019 yılında bu şekilde uygulamalar  kullanabilirsiniz. Ödeme yöntemleri ile ilgili güncellemeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 7 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın