İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

Son yıllarda ciddi bir artış gösteren iş bankası ihtiyaç kredisi faiz oralarının 2017 yılına göre nerdeyse iki katına çıkmasından sonra birçok insan İş bankası ihtiyaç kredisi 2019’un hangi faiz oranı ve ödeme seçeneklerinde sunulacağını merak ediyor. 2018 yılında enflasyonun son 15 yılın en yüksek seviyesine çıkması ve dolar kurunda yaşanan aşırı artışlar kredi faiz oranlarını oldukça kötü etkilemişti. Ancak son dönemlerde dolar kurunda ve enflasyon oranında yaşanan düşüler piyasayı biraz da olsa rahatlatmış görünüyor. Ekonomistlerin 2019 yılının ilk çeyreğine dair iyimser tablolar çizmesi sonrasında birçok insan faiz oralarının daha makul bir seviyeye düşmesini bekliyor.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

Satın almak istediğiniz teknolojik ürünlerden, gitmek istediğiniz tatile kadar her türlü konuda kullanabileceğiniz İş bankası ihtiyaç kredisine, İş bankasının internet sitesi aracılığıyla, cep telefonundan kısa mesaj yoluyla, İş bankası ATM’lerinden kolayca başvurabilirsiniz. En fazla 30BinTL tutarında başvuruda bulunabileceğiniz ihtiyaç kredilerinde maksimum vade sayısı ise 36’dır.  İş bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 çekmek istediğiniz ihtiyaç kredisinin türüne göre değişim göstermektedir. İş bankasının ihtiyaç kredileri için, Kampanyalı ihtiyaç kredileri, Anında kredi, Anında alışveriş kredi gibi seçenekleri bulunmaktadır. Bu kredilerden en düşük faiz oranına sahip olan ise 15000TL ye kadar kullanabileceğiniz, %2,45 faiz oranına sahip Anında alışveriş kredisidir. Anında kredinin faiz oranı %2,60, genel ihtiyaç kredisinin faiz oranı ise %3’tür.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Farklı ihtiyaçlara uygun birçok türde ihtiyaç kredisi sunan İş bankasından kredi almak isteyen birçok insan, kredi başvurusu yapmadan kaç ay vadeyle ne kadar geri ödemede bulunması gerektiğini merak ediyor. İhtiyaçlarınızı karşılamak için 10binTL’ye gerek duyduğunuzu ve bunun için İş bankasının Yeni yıl ihtiyaç kredisine başvurmak istediğinizi varsayalım. Geri ödemeyi ise 24 ay vadeyle gerçekleştirmek istediğinizi kabul edelim. Bu durumda size uygulanacak faiz oranı %2,60, aylık taksit tutarınız yaklaşık 600TL, toplamda ödeyeceğiniz tutar ise 14bin 355 TL olacaktır. Kredinizin yıllık maliyet oranı ise %45 olacaktır. Ayrıca kredi çekme işleminiz için 52TL tahsis ücreti ve 166TL hayat sigortası ücreti ödememiz gerekecektir. Siz de bu giderleri eklemeyi unutmadan İş Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın