Kobi Kredisi Nedir? Şartları Nelerdir? 2019

Kobi Kredisi Nedir? Şartları Nelerdir? 2019

Ülkemizde bir çok kurumsal firma ve bu firmaların alt şirketleri bulunuyor. Firmalar büyümek için belli zorluklardan geçmek zorunda kalmıştır. Bir firma kurulduğunda yeterli finans kaynağı sağlanamadığı zaman, firmanın kapanması kaçınılmaz bir sondur. Bu süreci bir insanın bebekliğinden  gelişimine kadar geçirdiği zorluklar şeklinde düşünebiliriz. Bir firmanın gelişmesi için bazı zamanlarda yaşanan mali krizleri iyi yönetmek gerekmektedir. Mali krizlerin iyi yönetilmediği zaman firma sahipleri çeşitli yollar ararlar. Bu durumlar için bankaların kişisel müşterileri bir yana, ticari işlerle uğraşan müşterilerine de sunduğu pek çok kampanyaları bulunuyor. Ticari işlerle uğraşan kişilerin başvurduğu kişileri ilgilendiren Kobi kredisi nedir 2019 sorusunun detaylarını bu yazımızda sizlere ilettik.

Kobi Kredisi Nedir?

Kobi kelimesini duyduğumuzda aklımıza gelen cevap küçük ve orta boyutlu işletmeler olmalıdır. Büyük projelere  imza atmamış, yeteri derecede gelişememiş firmalara Kobi diyoruz. Orta boyuttaki  ve küçük boyuttaki firmalar için bankaların sunmuş olduğu kredilere Kobi kredisi diyoruz. Bankaların sunmuş olduğu bu kredilere yalnızca vergi levhası olan kişiler yararlanabilir. Bu kredi için  en önemli olan husus kredinin ticari nitelikli olmasıdır. Kobi kredisinin diğer kullanmış olduğumuz kredilerden farkı faiz oranının aynı olmamasıdır. Kobi kredisine uygun faiz oranları 2019 yılından itibaren bankalar tarafından müşterilere sunulmakta. Böylelikle mali durumları kötü olan firmalar ihtiyaçlarını Kobi kredisi çekerek karşılayabilecekler. Hiçbir firma mali durumları kötü olmadığı takdirde krediye başvuru yapmazlar.İhtiyaç durumlarına göre başvuru yapılmaktadır. Bankaların da bu durumlar için Kobilere sağladığı ihtiyaçlarına göre kredi kampanyaları da mevcuttur.

Kobi Kredisi Nasıl Alınır 2019

Kobi kredisi için vergi levhası olması gerektiğini sizlere yukarıdaki yazımızda iletmiştik.Yalnızca Vergi levhası olan firma sahipleri yani Kobiler bankanın sunmuş olduğu kredilerden yararlanabilmektedir. Kobi kredisinden yararlanmak kişilerin izleyeceği yolları aşağıda maddeler halinde sizlere iletelim:

  • Kobi kredisi kullanmak isteyeceğiniz şubeyi belirleyip, bizzat başvuru yapmak.
  • Kredi başvurusu için verilen formu eksiksiz bir şekilde  doldurmak,
  • Bankanın sizden istediği evrakları eksiksiz şekilde temin etmek,

Bu işlemler sonrasında bankanız  sizi kredi kullanımına uygun gördüğü takdirde alacağınız miktara göre size ayrılan limit tanımlanır. Bu limit doğrultusunda kredinizi kullanabiliceksiniz. Burada hatırlatmak isteyeceğimiz önemli bir konu ise kredi notunuzdur. Kredi notunuz ortalamanın altında, riski durumdaysa başvuru süreciniz kabul edilmeyebilir.

Kobi Kredilerinde Nelere Dikkat Etmek Gerekli?

Firmalar finansal süreçlerinde yaşadığı zorluklara destek vermek amaçlı kullandırılan bu kredilerde bazı durumlara dikkat edilmesi gerekiyor.Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise kullanacağınız banka ve uygulamış olduğu faiz oranlarıdır. Ülkemizde bulunan bankaların oldukça fazla olmasını göz önüne alırsak, Kobi olan kişilere verilen kredinin hangisi daha avantajlı bunu bilmemiz gerekiyor. Bunun için çeşitli bankaları ziyaret ederek veya araştırarak dikkate almanızı tavsiye ederiz. Kullanılacak kredinin faizi dışında, kredi maliyeti de önemli bir durumdur. Bu iki durumu bankalar arasında karşılaştırma yaparak  sizler için en uygununu seçmenizi bildirmek isteriz.İhtiyacınızı karşılayacak kredinin faiz oranı bilerek hareket edilmesi sizin için faydalı olacaktır. Kullandığınız kredilerin aylık geri ödemelerini hesaba katmanız ve planlarınızı bu duruma göre yapmanız öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın