Kredi Garanti Fonu 2019

Kredi Garanti Fonu 2019

Kredi garanti fonu asıl hedef ve vizyon olarak Türkiye’nin büyüme ve kalkınmasına stratejik açıdan destek sağlamak  olarak gösteriliyor. Kobi ve işletmelerin başta gelecek vaat etmeleri dikkate alınarak kredi garanti fonu 2019 aracılığı ile kredi alabilecekleri belirtiliyor. Ulusal ve uluslararası işbirliği ile kobilerin ve işletmelerin krediye erişimini sağlar. Ülke genelinde vazgeçilmeyen finansal destekleyici kurumlardan biridir.

Bu fon sayesinde bankalardan kredi alamayan küçük ve orta ölçekli işletmeler destek alabilecek kredi garanti fonu bu işletmelere kefil olarak %3 komisyon alarak kredilerinin çıkmasını sağlayacaktır. Toplamda bankaların bu fon için ayırdıkları kredi miktarı 12.000.000 TL tutarındadır. Kredi faiz oranları çekilecek tutara göre ve vade seçeneğine bakılarak banka ile işletme arasında değişir.

Kredi Garanti Fonu Ziraat Bankası 2019

Krediye ihtiyaç duyup teminat sıkıntısı yaşayan işletmeler için kgf destekli kredi veren Ziraat bankası başvuruların ardından kısa bir süre içerisinde kredi talebinizi değerlendirmeye alıyor. Uygun koşul ve esnek ödeme süresi ile işletmelere nefes aldıran banka kalkınma ve büyüme açısından ülkeye katkı sağlayacak her türlü kobinin yanında olduğunuz belirtiyor.

Banka kgf kefalet oranı yararlanıcı türüne göre %85 ve %100 oranında kredi sağlamaktadır. Kobi tanımlı işletmeler için azami 12.000.000 TL kredi kobi dışı işletme ve grupları için ise maksimum 200.000.000 TL şeklinde değişiklik göstermektedir.

İşletmeye ait kredi seçeneğinde 1 yıl ödemesiz toplamda 5 yıla varan vade yatırım kredilerinde 3 yıl ana para ödemeden toplamda 10 yıla kadar vade imkanı tanır. Teminata göre değerlendirmeyi en son banka tarafından yapılarak onay aşamasından geçer

 

Kgf Kredisi Yapılandırması 2019

Alınana karara göre 2019 yılında bankalar yapılandırma kararı almadan kredilerin ödenmesini isteyemeyecek. Döviz yada Türk Lirası cinsinden alınan krediler yapılandırılması durumunda Merkez bankası tarafından verilen döviz kuru alış tutarına göre hesaplanacak.

Yapılandırma için bankanıza giderek başvuruda bulunuyorsunuz. Yapılandırma vadesi 36 aya kadar uzatılabiliyor. Faiz oranları ise belirli bir kur oranı olmadan tutara göre değişiyor. Sizde Kgf kredisi yapılandırması 2019 yılında yaptırmak istiyorsanız bu hususları göz önünde bulundurmalısınız. Kgf kredileri ile ilgili değişiklikler gösterildiğinde güncel konular ile bilgilendirmeye devam edeceğiz. Soru ve yorumlarınızı aşağıda iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın