Kredi Kartı Borçları Ve Yeniden Yapılandırma

Kredi Kartı Borçları Ve Yeniden Yapılandırma

KREDİ KART BORÇLARI VE YENİDEN YAPILANDIRMA

Alışveriş merkezlerinin sunduğu cazip teklifler, kredi kartlarının peşin fiyatına taksitli alış eriş imkânı sağlaması, nakit paranın olmadığı durumlarda bile ihtiyaçlarımızı karşılamak için kredi kartlarını kullanırız. Tüketiciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılan bitmek bilmeyen ihtiyaçlarımız karşılama için kullandığımız kredi kartlarını bilinçsiz kullanma sonrası kredi kartlarına, hepsini birden ödeyemeyeceğimiz kadar borçlar birikir. Tüketiciler birden fazla bankaya olan kredi kart borçlarını kapatma ve yeniden yapılandırmak isterler.

Müşterilerin biriken kredi kart borçlarını ödeyip, tek bir bankaya borçlu olma sistemine kredi kart borçlarını kapatma veya yapılandırma ismi verilir. Bu yöntem, farklı bankalara olan kredi kart borçlarına kat kat faiz ödemektense tek bir bankaya borçlanıp oraya faiz ödeme olacağı için daha avantajlı bir sistemdir. Bankalar icra takibine düşmemiş kredi kartları için yapılandırma yapmak istemez. Çünkü icra takibi yapılan bir borcun tahsili bankalar için daha karlıdır. Bilinçli kredi kart kullanıcısı yasal takibe düşmeden, kredi kart borcunu yapılandırması gerekir. Tüketiciler yapılandırma yaparken, varsa kredi, ek hesap gibi borçlarını da katması onlar için bir kolaylık sağlayacaktır. Çünkü banka banka borç ödemektense tek bankaya borçlu olması daha avantajlıdır. Tabi bunu yaparken de nasıl olsa borçları kapattım diyerek, yapılandırma kredi taksitleri bitmeden yeniden borçlanmamaya dikkat edilmelidir. Bankalara olan toplam borcunuz ne ise o tutar kadar bir kredi çekilir ve tüm borçlarınızı kapatabilirsiniz. Birden fazla banka ile görüşüp, internetten araştırıp teklif alın. Bankalar, her konuda oldukları gibi kredi kart yapılandırması alanında da birbirleriyle rekabet halindedir. Yasal takibe düşmüş olan kredi kartların borçlarının tahsili için bankalar dosyayı avukatlara gönderir. Size gelen tebligat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde bankanız veya bankanın avukatından kart borçlarını kapatma ve yeniden yapılandırma teklifi sunabilirsiniz.

Kredi kartı borcunuzdan dolayı düşen kredi notunuzu daha aşağılara çekmemek için yapılandırma borçlarını zamanında ödemek gerekir. Ayrıca tek bankaya borçlanıp kat kat faiz uygulanması yerine tek banka ile tüm borçlarınızı yapılandırın. Kredi veya kredi kartına başvurduğunuz zaman tutarları ne olursa olsun ödenmeyen kredi kartı borucunuzdan dolayı sicilinize işleyen borç karşınıza çıkar. Bundan dolayı borçların zamanında kapatılması ödenemiyorsa yapılandırmaya gidilmesi önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın