Kredi Notuna Nasıl İtiraz Edilir?2019

Kredi Notuna Nasıl İtiraz Edilir?2019

Bankaların müşterileri için sağladıkları kredi seçenekleri hayatın bir çok alanında kullanılmaktadır. Bu oran düşük ise Kredi notuna nasıl itiraz edilir? 2019 yılında herhangi bir değişiklik olmadan eski uygulamalar ile devam edecek. Tüketicinin en büyük problemlerinden biri olan kredi notları için yılda binlerce kişi itirazda bulunuyor. Fakat itirazların bir çoğu olumlu sonuç vermemekte. Sistemsel olarak otomatik hesaplanan kredi notları için yanlışlık yapılması söz konusu olamaz.

Bankanın ortak kullanıldığı kredi findex sistemi müşterinin bütün bankacılık hareketlerini baz alarak not oluşturmaktadır. Fakat aklınızda soru işareti kalmamasını istiyorsanız itirazlarınızı iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi banka şubesine vereceğiniz dilekçe diğeri ise kredi değerlendirme sistemi olarak bilinen MİDES tarafından yapabilirsiniz.

Kredi Notuna İtiraz Etme Yöntemleri 2019

Kredi kayıt bürosu yani KKB müşterinin ve bankaların itiraz işlemleri için MİDES isimli değerlendirme sistemi mevcut olup işlemleri bu şekilde yürütmektedir. Yaklaşık 2 saat içerisinde işlemlerinizi yaparak sonuç elde edebilirsiniz. Kredi notunuz olumsuz ve size göre bir hata olduğunu düşünüyorsanız başvurunuzu bankaya yapmanız gerekmektedir. Kredi kayıt büroları ilk elden müşteri ile iletişime geçmez.

Bankaya verdiğiniz dilekçeyi banka sizin adınıza KKB’ye ileterek incelenmesini istiyor. Aslında bu yasal bir prosedür ve işleyiş biçimidir. Olumsuz olan kredi notunuz yeniden hesaplanarak değerlendirme sonucunuz KKB tarafından bankaya saatler içerisinde iletiliyor. Eğer bir yanlışlık var ise banka kendi sisteminden bütün hesaplarınızı incelemeye alıyor. Olasılı yanlışlıkta banka tekrar kredi notunuzu değerlendirmeye alabiliyor.

En Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
0-690 699-1098 1100-1499 1499-1698 1700-1899

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir 2019

Kredi notu bankalar ile yapılan bütün ilişkilerinizi gösteren puanlama sistemidir. Bunları düzeltmenin yolu ise öncelikle bütün borç ve ödemelerinizi bitirmekten geçer. Düzenli ödeme ve bankacılık işlemleriniz size kredi notunuzu yükseltme seçeneği sunar.

Yapmanız gereken vadeli vadesiz hesaplara sahip olup düzenli gönderimler ve günlük bankacılık işlemlerini yürütmeniz olacaktır. Kredi kartı alarak harcamalarınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı kredi notunun yaklaşık %30 kısmını etkiler. Düşük olan kredi notu nasıl yükseltilir 2019 seçenekleri ve koşulları nelerdir hepsini diğer yazılarımızdan bilgi alarak değerlendirebilirsiniz. Yorum ve sorularınızı bizlere bildirebilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın