Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi 2019

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi 2019

Ülkemizin en çok tercih edilen bankaların başında olan Ziraat Bankası, kredi kartı borcu olup ödeyemeyen vatandaşlara ihtiyaç kredisi vereceğini duyurmuştur. Ayrıca birleştiren ihtiyaç kredisinin aylık faiz oranlarının çok daha uygun şartlarda olacağı da açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranlarını düşürmesinin hemen ardından diğer bankalar da aynı uygulamayı başlatmıştır. Bu yazımızda Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi 2019 yılı faiz oranını ve kredi hesaplama işleminin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi 2019

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çeken veya ödemelerini gerçekleştiremeyen müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlattığını duyurmuştur.

Ziraat bankasının yapmış olduğu açıklamanın yanı sıra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız Ziraat Bankasından kredi kullandırılarak kart borçlarının kapatılacağı müjdesini duyurmuştu.  Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşları da kapsayacağı belirtilmiştir. Ziraat bankası birleştiren ihtiyaç kredisi 2019 ile bireysel müşterilere Ziraat Bankasında borçlarını ve diğer bankalara olan kredi kartı borçlarını; aylık gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkanı sunulmuştur.

Söz konusu birleştirme ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk durumların dengelenip düzenlenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesinin amaçlandığı vurgulanmıştır.

 Birleştiren İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada kredi kartını ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız için Ziraat Bankası aracılığıyla kredi kartı borçlarının tek çatı altında toplanacağını duyurmuştur.

Buna göre birleştiren ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 yılı itibariyle kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar vadelerde aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar olan vadelerde aylık yüzde 1,20 faiz oranlarıyla müşterilerine kredi imkanı vermektedir. 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kredi kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya ödemede gecikme yaşayan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü birleştiren ihtiyaç kredisi ile azaltılarak uygun taksit imkanlarıyla geri ödeme seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilmesi hedeflenmiştir.

 Birleştiren ihtiyaç kredisi başvurularınızı ziraat bankası şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın